#Open_Smolna: Środki na rozwój firmy i zatrudnienia

W dniu 21 lutego 2019 r. W Centrum Przedsiębiorczości Smolna odbyło się bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z cyklu „Środki na rozwój firmy i zatrudnienia”. Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE – jako partner merytoryczny wydarzenia -zaprezentował uczestnikom ofertę dostępnego w Polsce preferencyjnego finansowania z programów ramowych UE, a także udzielał indywidualnych konsultacji wszystkim zainteresowanym. W szkoleniu udział wzięli przedsiębiorcy z sektora mikro, małych i średnich firm, w tym również osoby samozatrudnione i rozpoczynające działalność gospodarczą na terenie Mazowsza i okolic.

Marek Ulman, Koordynator Obszaru Instrumentów Kapitałowych, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej

Dzięki wsparciu UE, udostępnianemu za pośrednictwem instytucji finansowych, polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z kredytów, pożyczek, leasingu i poręczeń dostępnych na preferencyjnych warunkach: taniej, na dłuższy okres, przy niższych wymaganiach dot. Zabezpieczeń, wkładu własnego bądź historii kredytowej. W ramach programów UE dostępne jest m.in. Finansowanie tworzenia i rozwoju przedsiębiorstw (w tym mikroprzedsiębiorstw), obejmujące inwestycje i kapitał obrotowy. Oferta dotyczy również działalności, na którą ze względu na podwyższony poziom ryzyka trudno uzyskać tradycyjne finansowanie – np. Badawczej i innowacyjnej. Obejmuje również sektor kreatywny, w tym producentów filmów, multimediów, gier komputerowych itp. Produkty finansowe objęte bezpłatnymi gwarancjami UE są dostępne wg prostych procedur oraz zwolnione z reżimu pomocy publicznej, co stanowi znaczące ułatwienie dla ich beneficjentów. Więcej informacji na tej stronie .

Uczestnicy szkolenia Centrum Przedsiębiorczości Smolna z cyklu
„Środki na rozwój firmy i zatrudnienia”

KPK ułatwia przedsiębiorcom dostęp do preferencyjnego finansowania, oferowanemu dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Usługi KPK są świadczone bezpłatnie, na terenie całego kraju. Wszystkich zainteresowanych wsparciem biznesu z programów ramowych UE zapraszamy na bezpłatne warsztaty i seminaria. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem bezpłatnej infolinii KPK: PROGRAMY@kpkUE.gov.pl .

Materiał informacyjny KPK dla przedsiębiorców dot. Instrumentów Finansowych Programów UE dostępny również w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.

Szczegółowy program wydarzenia (pdf.)

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie firma.um.warszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X