Wsparcie dla polskiego biznesu w okresie COVID-19

Ekonomiczne skutki pandemii COVID 19 dotykają całej gospodarki. Rozumiejąc, że przedsiębiorcy potrzebują wsparcia w celu utrzymania miejsc pracy i podtrzymania działalności gospodarczej, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii razem Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych oraz zaproszonymi agencjami i ośrodkami współpracującymi w zakresie programów pomocowych przygotowało dla Państwa specjalne narzędzie w postaci interaktywnych warsztatów pt. „Wsparcie dla polskiego biznesu w okresie COVID-19”.

Cel warsztatów

Przekazanie najbardziej aktualnych informacji o dostępnych formach wsparcia płynności finansowej z gwarancjami UE jako uzupełniającej ofercie do innych instrumentów wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Uzasadnienie

Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mogą skorzystać z finansowania oferowanego przez narodowych pośredników finansowych z zabezpieczeniem w formie gwarancji ze środków UE w ramach programu COSME, EaSI lub InnovFin. Finansowanie jest dostępne w wybranych blisko 200 instytucjach finansowych, które nawiązały w tym zakresie współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego lub bezpośrednio z Europejskim Funduszem inwestycyjnym.

Organizatorzy

  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych UE

Odbiorcy, terminy spotkań i agenda:

  • 15 XII 2020 r., godz. 11:00 – branża hotelarska i usług zakwaterowania, agenda
  • 16 XII 2020 r., godz. 11:00 – organizatorzy turystyki, agencje turystyczne, piloci i przewodnicy turystyczni, branża event’owa, agenda

Forma spotkania

  • Spotkanie zdalne przy użyciu platformy WEBEX udostępnionej przez KPK
  • Maksymalna liczba uczestników do 250

Rejestracja

W celu wzięcia udziału w spotkaniu i otrzymania linków dostępowych, zapraszamy do rejestracji na spotkanie na stronie KPK

X