Konferencja: Plan Junckera – polskie doświadczenia

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej podsumowaniu roku wdrażania Planu Inwestycyjnego dla Europy (tzw. Plan Junckera) w Polsce.

W trakcie spotkania eksperci z instytucji zaangażowanych w realizację Planu przedstawią:

  • dotychczasowe efekty realizacji Planu Junckera w UE i w Polsce
  • najważniejsze aspekty wykorzystania Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFIS) w realizacji dużych projektów
  • rolę krajowych instytucji finansujących w realizacji Planu Junckera
  • ofertę wsparcia dla MŚP oraz spółek średniej kapitalizacji
  • korzyści płynące z dostępnych narzędzi wspierających efektywną realizację oraz finansowanie projektów inwestycyjnych – Europejskiego Portalu Projektów Inwestycyjnych i Europejskiego Centrum Doradztwa Inwestycyjnego.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również przykłady projektów, które w ostatnim roku zyskały wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Promotorzy dużych projektów (sektora rządowego, samorządowego oraz prywatnego) jak i przedstawiciele instytucji finansowych i MŚP podzielą się doświadczeniami i dobrymi praktykami z procesu ubiegania się o finansowanie.

W charakterze prelegentów wystąpią przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskiego Funduszu Rozwoju, Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, Narodowych Pośredników Finansowych programów UE oraz beneficjenci EFIS z Polski.