Pomóż ukraińskim dzieciom uchodźcom przetrwać zimę.

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie. Ukraińcy bronią swojego kraju i zmagają się z ogromem cierpień. Giną bezbronni cywile, w tym dzieci.

Huk bomb, syreny alarmowe – w dzień i w nocy, bunkry, głód i strach- to codzienność naszych sąsiadów. Ucieczka do Polski uratowała życie ogromnej ilości cywili.

Największymi ofiarami wojny są dzieci. Dzieci w czasie tej wojny są zabijane, gwałcone, są schorowane, pozbawione domu, dzieciństwa i edukacji. Ich ojcowie walczą lub zginęli.

Pomóż dzieciom w Ośrodku Zakwaterowania w Tomicach dla osób z Ukrainy uciekających przed konfliktem zbrojnym, działającym pod opieką Ośrodka Interwencji Kryzysowej z Góry Kalwarii.

To uciekinierzy zarówno z miast niszczonych przez rosyjskiego agresora – jak Bucza, Mariupol, Charków, Chersoń, Łuck, Donieck. To dzieci, które w czasie wojny, w piwnicach czy schronach zachorowały na chorób płuc i depresję. To dzieci, które często już nie mają gdzie wracać, ponieważ ich domy spłonęły lub wyleciały w powietrze. To dzieci, których ojcowie walczą na froncie z agresorem albo polegli. W każdym pokoju w ośrodku w Tomicach mieszka podobna tragedia i problem.

We współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii można dołożyć ludzką cegiełkę do działań na rzecz wsparcia psychologicznego oraz wsparcia w adaptacji i integracji tych dzieci. W związku z zapotrzebowaniem znacznie przekraczającym możliwości finansowe, ośrodki pomocy społecznej niestety nie są w stanie wykonać w pełni tych działań, w efekcie wiele dzieci zostaje bez pomocy.

100 % środków do potrzebujących dzieci pod nadzorem obu Ośrodków w Górze Kalwarii. Raport w wyników zbiorki i określonych działań i zakupów podjętych zostanie transparentnie opublikowany na stronie zbiórki.

Sfotografuj kod i wejdź na www zbiórki publicznej lub kliknij tutaj: www.dzieciztomic.pl

Akcję zainicjowali wolontariusze – pracownicy Związku Banków Polskich oraz Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE. Mamy nadzieję, że przyłączą się do niej inne osoby o prawym i otwartym sercu!

Oliwia Rubinkiewicz, KPK ds. Instrumentów Finansowych Programów UE
Aleksandra Izdebska, Związek Banków Polskich