PKO Leasing uruchamia pierwszy na rynku leasing zwrotny płynnościowy w oparciu o COSME C-19

Kolejna polska instytucja finansowa uruchamia finansowanie na rzecz wsparcia firm w związku z problemami wywołanymi koronawirusem.

PKO Leasing uruchamia pierwszą na polskim rynku ofertę leasingu zwrotnego płynnościowego. W ramach gwarancji COSME-Covid Spółka przeznaczy 500 mln zł na wsparcie płynności finansowej małych i średnich przedsiębiorstw.

PKO Leasing – jeden z największych polskich pośredników finansowych programów ramowych Unii Europejskiej, uruchomił właśnie specjalną ofertę skierowaną jest do właścicieli samochodów osobowych do 3,5 tony, będących klientami PKO Leasing, jak i PKO Banku Polskiego. Poprzez transakcję leasingu mogą oni odzyskać środki wydane na zakup pojazdu przy jednoczesnej możliwości jego dalszego użytkowana.

Jednym z warunków skorzystania z oferty jest aktywna umowa leasingu lub posiadanie konta firmowego przez minimum 6 miesięcy. To pierwszy w Polsce leasing zwrotny płynnościowy z gwarancją COSME-Covid. PKO Leasing i Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) podpisały kolejną umowę o udzielenie gwarancji COSME – na portfel o wartości 1,9 mld zł.

Leasing zwrotny płynnościowy z gwarancją COSME-Covid obejmuje finansowanie samochodu o wartości do 150 tys. zł. Leasingodawca finansuje wartość przedmiotu do 80 proc. wyceny wykonanej przez DEKRA – podkreśla Izabela Fotyga dyrektor ds. Rozwoju Produktów w PKO Leasing. Dzięki takiemu finansowaniu przedsiębiorca może zyskać dodatkowe środki na bieżącą działalność firmy. Taka forma finansowania inwestycji była do tej pory mało popularna, jednak w tak zmiennym otoczeniu rynkowym oferta leasingu płynnościowego zwrotnego może spotkać się z większym zainteresowaniem klientów.

Kto może skorzystać z oferty programu COSME?

Oferta PKO Leasing w ramach programu COSME jest przeznaczona dla przedsiębiorców z sektora MŚP, tzn. zatrudniających mniej niż 250 pracowników, o przychodach poniżej 50 mln euro, bądź sumie bilansowej poniżej 43 mln euro. Z finansowania mogą skorzystać m.in. przedsiębiorcy niedysponujący środkami na wpłatę wstępną, bez historii kredytowej bądź o krótkim okresie działalności (start-upy).

Dzięki wsparciu UE, PKO Leasing zaproponuje im m.in. wydłużony okres spłaty oraz obniżone wymagania dotyczące zabezpieczenia. Możliwe będzie również obniżenie do zera wstępnej opłaty leasingowej. Finansowanie z gwarancją EFI może być wykorzystane m.in. na zakup samochodu osobowego, maszyn i urządzeń oraz środków transportu ciężkiego, tzn. ciągników siodłowych, naczep i przyczep. Z oferty będą mogli skorzystać przedsiębiorcy ze wszystkich sektorów, w tym producenci, przedsiębiorcy budowlani, przewoźnicy, firmy usługowe oraz rolnicy.

Wsparcia w zakresie prac w ramach COSME udzielał także Pośrednikowi KPK ds. Instrumentów Finansowych UE.

Dodaj komentarz

X