Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych UE jako Partner wydarzenia zaprasza na I. Kongres Bankowości Zrównoważonego Rozwoju
Profil wydarzenia:
Kongres ESG obejmuje strategiczne kierunki rozwoju biznesu, porządkuje jednocześnie priorytety oraz procesy w trzech obszarach: zrównoważonego rozwoju: środowiska, społeczeństwa oraz ładu korporacyjnego. Coraz więcej osób w sektorze bankowym zajmuje się zrównoważonym finansowaniem, Kongres ma być okazją do spotkania się i porozmawiania na tematy nurtujące sektor bankowy i ich klientów. Wdrażanie czynników ESG i realizacja celów klimatycznych staje się immanentnym elementem każdej działalności gospodarczej, doprowadzając do przeobrażenia otoczenia w jakich funkcjonują instytucje finansowe. Te zmiany przyczyniają się do tworzenia nowych wyzwań, ale też i szans dla instytucji finansowych.
Kiedy: 10-11 października 2024 r., Warszawa
Kto: przedsiębiorcy, liderzy bankowi, regulatorzy oraz przedstawiciele instytucji okołobankowych.
Tematyka:
Naszym celem jest, aby Kongres Bankowości na rzecz zrównoważonego rozwoju stał się wyjątkowym forum, na którym sektor bankowy dzieli się doświadczeniami, przemyśleniami i wnioskami na temat wdrażania regulacji ESG. Kongres ma być platformą do dyskusji o kształtowaniu relacji z klientami w dynamicznie rozwijającym się otoczeniu prawo-regulacyjnym. Sektor bankowy dostarcza 80% finansowania dla polskiej gospodarki realnej, a więc staje się naturalnym i kluczowym partnerem przedsiębiorców w ich transformacji.
Wnioski z Kongresu będą stanowiły identyfikację kluczowych wyzwań i szans w zakresie wdrażania zrównoważonego rozwoju w sektorze finansowym. Układ agendy zakłada, by każdy z uczestników, nie tylko poszerzył swoją wiedzę, ale i zainspirował się do działania. Bogaty program konferencji ma wyczerpać kluczowe zagadnienia, którymi teraz żyje biznes. Kongres Bankowości na rzecz zrównoważonego rozwoju 2024 to wyjątkowa okazja do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami między liderami bankowymi, regulatorami oraz ekspertami z dziedziny zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla konstruktywnego dialogu, inspirujących dyskusji i wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań problemów wynikających ze zmian klimatu.
Kongres obejmuje następujące tematy:
- wpływ zrównoważonego finansowania na przyszłość bankowości,
- strategiczne znaczenie sektora bankowego dla transformacji środowiskowej i klimatycznej,
- wyzwania raportowania zrównoważonego finansowania,
- dostępność danych ESG,
- rozwój zrównoważonych i zielonych produktów w bankowości.
Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych UE szczególnie zaprasza na drugi dzień Kongresu – dzień warsztatowy.
Warunki udziału:
- konferencja bezpłatna,
- zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc,
- udział możliwy wyłączenie za potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia przez organizatora.
Pobierz: