Pomóż ukraińskim dzieciom uchodźcom przetrwać zimę!


Charytatywna zbiórka pieniężna na rzecz dzieci – uchodźców z Ukrainy

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie. Ukraińcy bronią swojego kraju i zmagają się z ogromem cierpień. Giną bezbronni cywile, w tym dzieci. Największymi ofiarami wojny są dzieci. Dzieci w czasie tej wojny są zabijane, gwałcone, są schorowane, pozbawione domu, dzieciństwa i edukacji. Pomóż dzieciom uciekającym przed konfliktem zbrojnym!

Pomóż najmłodszym podopiecznym Ośrodka Zakwaterowania w Tomicach dla osób z Ukrainy. To prawie setka dzieci – uciekinierzy zarówno z miast niszczonych przez rosyjskiego agresora – jak Bucza, Mariupol, Charków, Chersoń, Łuck, Donieck. To dzieci, które w czasie wojny, w piwnicach czy schronach zachorowały na chorób płuc i depresję. To dzieci, które często już nie mają gdzie wracać, ponieważ ich domy spłonęły lub wyleciały w powietrze. To dzieci, których ojcowie walczą na froncie z agresorem albo polegli. Prawie w każdym pokoju w ośrodku w Tomicach mieszka podobna tragedia i problem.

We współpracy z Ośrodkiem Zakwaterowania w Tomicach można dołożyć ludzką cegiełkę do działań na rzecz wsparcia tych dzieci. W związku z zapotrzebowaniem znacznie przekraczającym możliwości finansowe, ośrodki pomocy społecznej niestety nie są w stanie wykonać w pełni tych działań, w efekcie wiele dzieci zostaje bez pomocy, co szczególnie dotkliwe teraz podczas zimy. 100 % środków trafi do potrzebujących dzieci. Wsparcie zostanie przekazane pod nadzorem Ośrodka Pomocy Społecznej
w Górze Kalwarii sprawującego nadzór nad OZ w Tomicach. Raport w wyników zbiorki, która potrwa tylko do 16 grudnia br. i określonych działań i zakupów podjętych zostanie transparentnie opublikowany na stronie zbiórki.

Więcej pod poniżej podanym adresie: www.DziecizTomic.pl

 

Zapraszają wolontariusze z KPK ds. IF UE oraz ZBP

Dodaj komentarz

X