Wirtualna konferencja nt. instrumentów finansowych UE oraz Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego

W środę 21 października br. o godz. 15 Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych UE oraz Grupa Europejskiego Banku Inwestycyjnego zapraszają na konferencję z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina organizowaną pod patronatem i we współpracy z Ministerstwem Finansów, Funduszy i Rozwoju Regionalnego i z Komisją Europejską.

Agenda konferencji dostępna pod tym linkiem.

Europejski Fundusz Gwarancyjny jest najnowszą inicjatywą wsparcia przedsiębiorstw przygotowaną przez Komisję Europejską oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego w odpowiedzi na gospodarcze skutki COVID -19. Celem EFG jest zapewnienie finansowania płynnościowego europejskim przedsiębiorcom zagrożonym skutkami epidemii, ze szczególnym uwzględnieniem sektora MŚP. Wsparcie ma charakter zwrotny i może być oferowane przez banki i inne instytucje finansowe.

W trakcie konferencji Przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego przedstawią zasady współpracy i parametry oferty gwarancji.

Udział w spotkaniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji pod linkiem: https://instrumentyfinansoweue.gov.pl/formularz-rejestracyjny-na-konferencje-ws-europejskiego-funduszu-gwarancyjnego/ do godziny 12tej w środę 20 października br.

Spotkanie będzie dostępne on-line z wykorzystaniem systemu WEBEX. W trakcie spotkania zapewnimy tłumaczenie z języka angielskiego.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu i pozostawania w kontakcie z pracownikami KPK poprzez adres mailowy programy@zbp.pl.

Dodaj komentarz

X