Inwestycje kluczem do ożywienia gospodarczego – Polska

W imieniu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT) zapraszamy na konferencję „Inwestycje kluczem do ożywienia gospodarczego – Polska” organizowaną wspólnie przez Europejski Bank Inwestycyjny oraz MRPiT, która odbędzie się 4 marca w godz. 10:00-12:30.

Tematem będą potrzeby inwestycyjne i priorytety dla Polski w czasach pandemii, digitalizacji i zmian klimatycznych. Zostaną również przedstawione wyniki ankiety inwestycyjnej EBI dla Polski. Wśród prelegentów będą wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek oraz Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

W Polsce partnerem Grupy EBI jest Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE (KPK), który jest krajowym centrum kompetencyjnym w zakresie preferencyjnego finansowania zwrotnego dla przedsiębiorców w ramach tzw. programów centralnych UE. KPK działa jako ośrodek Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii – we współpracy z ZBP i PARP oraz z instytucjami finansowymi. KPK jest ośrodkiem wspierającym instrumenty zarządzane przede wszystkim przez Grupę EBI. Tylko w ub. roku KPK obsłużył informacyjnie ponad 80 tys. przedsiębiorców, 230 polskich instytucji finansowych niemalże wszystkich rodzajów. Roczna oglądalność specjalnego portalu tematycznego KPK wynosi ponad 70 tys. użytkowników. KPK prowadzi także specjalne działania informacyjne i doradcze dla rynku w okresie pandemii (www.AntyCovid19.info ) w ramach których do współpracy zmobilizowano ponad 200 instytucji finansowych (banków komercyjnych, spółdzielczych, rozwoju (BGK), funduszy pożyczkowych, funduszy gwarancyjnych, funduszy leasingowych, itp.) i wsparto ponad 50 tys. przedsiębiorców. W roku 2020 ponad 16 tys polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców skorzystało finalnie z instrumentów finansowych UE poprzez polskie instytucje finansowe współpracujące z Grupą EBI, wspierane także przez KPK.

KPK został włączony w komponent inwestycyjny Planu Pracy i Rozwoju pt. “Liczą się Konkrety!” opracowanego i wdrażanego przez Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Pana dr. Jarosława Gowina.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/konferencja-Inwestycje-kluczem-do-ozywienia-gospodarczego—Polska#

Dodaj komentarz

X