Webinarium pn. “InvestEU – supporting research and innovation”

 

 

Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych jako partner merytoryczny wydarzenia serdecznie zaprasza do udziału w Webinarium pn. „InvestEU – supporting research and innovation”, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r. w godz. 10:00 – 12:00, podczas którego zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania instrumentów finansowych oferowanych przez Program InvestEU szczególnie w obszarze badań i innowacji.

Program InvestEU opiera się na sprawdzonym modelu Planu Inwestycyjnego dla Europy i łączy pod jednym dachem Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych i 13 innych instrumentów finansowych UE. Fundusz InvestEU zmobilizuje inwestycje publiczne i prywatne dzięki gwarancji z budżetu UE w wysokości 26,2 mld euro, która wesprze projekty inwestycyjne Grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) i innych partnerów finansowych, takich jak Bank Gospodarstwa Krajowego.

W ramach segmentu polityki badań, innowacji i cyfryzacji, InvestEU koncentruje się na wspieraniu badań, rozwoju produktów i innowacji; transferze technologii i wyników badań na rynek, wspieraniu uczestników rynkowych i współpracy między przedsiębiorstwami, a także demonstracji i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań oraz wspieraniu rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw i cyfryzacji przemysłu UE.

W szczególności zapraszamy na wystąpienia przedstawiciela KPK Arkadiusza Lewickiego–  Dyrektora ds. Instrumentów finansowych programów UE w sesji poświęconej wdrożeniu programu Invest EU w Polsce. W spotkaniu również wezmą udział:

  • Pan Andon Kalibatsev, ekspert Działu Implementacji InvestEU w Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych Komisji Europejskiej,
  • Pani Kateřina Borunskáekspertka z Wydziału Funduszu EIC i Inwestycji B+R w Agencji Wykonawczej Europejskiej Rady ds. Innowacji i ds. MŚP (EISMEA),
  • Pan Hristo Stoykov, Kierownik Wydziału Finansowania Wzrostu i Finasowania Venture Debt w Europejskim Banku Inwestycyjnym,
  • Pani Anna Socik, menedżer ds. programów rozwojowych w Pionie Współpracy i Biznesu Międzynarodowego w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Pani Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor Biura NCBR w Brukseli – Business & Science Poland.

Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi.

Webinar odbędzie się w języku angielskim.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli nauki i biznesu do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Kliknij tutaj aby przejść do formularza rejestracyjnego

Dodaj komentarz

X